Wypoczynek w nadmorskich Sianożętach i okolicach! – co warto wiedzieć?

Sianożęty to niewielka miejscowość turystyczna we wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego, w pobliżu Ustronia Morskiego. Kiedyś była to spokojna i cicha rybacka wioska.

Sianożęty i okolice – co warto zobaczyć?

Dziś, gdy i same Sianożęty, i pobliskie Ustronie bardzo się rozbudowują, granica miedzy nimi powoli się zaciera.  Do Kołobrzegu jest stąd 10 km. Miejscowość leży tuż przy morzu, główna ulica Sianożęt jest równoległa do morza. Dla rodzin z dziećmi to idealna lokalizacja, bo na plażę są dosłownie dwa kroki. Plaża w Sianożętach jest szeroka i niezwykle czysta. prowadzą na nią trzy wejścia. Sianożęty to idealne miejsce dla ludzi, którzy na urlopie chcą po prostu wypocząć, wylegiwać się na plaży i słuchać szumu morza.

Jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek, z urlopu w Sianożętach też będzie zadowolony. Przez miejscowość wiedzie kilka szlaków turystycznych rowerowych i pieszych: Międzynarodowy Szlak Pieszy E – Szlak prowadzi z Hiszpanii do Estonii. Na terenie Polski jest ponad 700 km tego szlaku – od granicy z Niemcami do Braniewa, Szlak pieszy Najstarsze Dęby w Polsce. Szlak prowadzi z Ustronia Morskiego przez Sianożęty, Las Kołobrzeski, Gwizd, z powrotem do Ustronia. To szlak nietrudny, dla amatorów. Ma kształt pętli. Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10. Cała trasa liczy ponad 8 tysięcy km i biegnie dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie. Ma długość 23 km.

Co warto zwiedzić w okolicy Sianożęt?

  • Można zobaczyć latarnię morską w Gąskach, ok 10 km od Sianożęt
  • Lotnisko w Bagiczu – kiedyś wojskowe, dziś niewielkie cywilne lotnisko sezonowe
  • Aquapark w Ustroniu Morskim
  • Zabytki Kołobrzegu – port i latarnię morską, katedrę, ratusz.