Wakacyjne rejsy po Morzu Bałtyckim

Polska linia Wybrzeża Bałtyckiego ma ok 590 km i praktycznie w całości jest oblegane przez turystów w sezonie letnim. Niewątpliwie, najbardziej popularne jest plażowanie oraz morskie kąpiele, a także korzystanie z atrakcji oferowanych przez nadmorskie kurorty.

Jednak, żeby naprawdę poczuć potęgę Bałtyku, należy skorzystać z rejsów oferowanych przez różnych armatorów. Zobacz, z jakich atrakcji możesz skorzystać  poczuj się jak wilk morski!

Rejs jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim

Niewątpliwie, rejs jachtem pod żaglami to atrakcja, o której marzy wielu turystów. Żeglarstwo uważane jest za najbardziej szlachetny wodny sport, a Bałtyk wychował już liczne pokolenia żeglarzy.

Obecnie nie potrzeba mieć umiejętności i doświadczenia, aby zakosztować morskiej przygody! W ofercie różnych armatorów są rejsy komercyjne najsłynniejszymi polskimi jachtami, między innymi:

  • Pogoria
  • Fryderyk Chopin
  • Zawisza Czarny

Dzięki obecności doświadczonych sterników i wykwalifikowanej kadry można bez lęku uczestniczyć w tej przygodzie, nawet bez doświadczenia morskiego! Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po rejsie zapisać się na kurs i uczestniczyć w rejsach stażowych, bo żeglarstwo morskie naprawdę uzależnia!

Rejs drakkarem Wikingów

Dla osób ciekawych morza, ale nie mających zbyt wiele czasu na taką przygodę, proponujemy krótkie, 1-2 godzinne rejsy statkami wycieczkowymi. Są one organizowane w wielu morskich kurortach, a do wyboru mamy cały wachlarz różnorakich statków.

Niewątpliwie ciekawą opcją jest wybranie statku Wikingów, jednak o wiele ciekawszego niż pierwotna wersja, ponieważ znajduje się na nim bar i gra muzyka. Takie doświadczenie z pewnością zaspokoi głód morskiej przygody u każdego!

One thought on “Wakacyjne rejsy po Morzu Bałtyckim

Dodaj komentarz