Spędzanie czasu w kurortach nieopodal Sianożętów – gdzie warto się udać?

Sianożęty to niewielka, nadmorska miejscowość, która zachwyca swoim urokiem i piaszczystą plażą. Jeśli znudzi nam się plażowanie, warto sprawdzić ciekawe atrakcje położone w niedalekiej odległości od tej miejscowości.

Kryta pływalnia w Ustroniu Morskim

W mniej pogodne dni na pewno świetną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będzie kryta pływalnia w Ustroniu Morskim. Znajduje się tam kompleks rekreacyjni-wypoczynkowy Helios, który obejmuje m.in. kryty basen z 6 torami, wanny z hydromasażem, basen zewnętrzny ze zjeżdżalnią oraz korty tenisowe. To idealne miejsce dla aktywnych osób.

Fort w Kołobrzegu

Chcąc kupić pamiątki lub znaleźć więcej atrakcji możemy przejechać się do Kołobrzegu. Znajduje się tam zespół fortów – Bastion Magdeburg i Bastion Pommern. Pochodzą z XVII w. i zachowały się prawie w całości. Najmłodszy fort – Fort Napoleon, pochodzi z kolei z XIX wieku. Forty są rozmieszczone na terenie całego Kołobrzegu, co jest idealną okazją do spaceru.

Skansen Chleba

Na ulicy Kołobrzeskiej 9 w Ustroniu Morskim działa bardzo ciekawa atrakcja – Skansen Chleba. Budynek powstał w 2008 roku i przypomina dawną piekarnię. W nim odbywają się warsztaty z pieczenia chleba. Turyści mogą samodzielnie upiec własny chleb, poznać różne rodzaje mąki oraz poczuć się jak prawdziwi piekarze. Na terenie skansenu działa również cukiernia, restauracja oraz dom weselny.

Ekopark Wschodni

To piękny rezerwat przyrody, umiejscowiony przy bagnach i rozlewiskach. Można znaleźć tam siedliska różnych zwierząt, w tym ptaków. Jest to wspaniałe miejsce na spacer i znajduje się w bardzo niedalekiej odległości zarówno do Sianożęt, jak i Kołobrzegu.

 

One thought on “Spędzanie czasu w kurortach nieopodal Sianożętów – gdzie warto się udać?

Dodaj komentarz