Szukasz pomysłu na urlop poza najwyższym sezonem? A może chcesz jeszcze raz złapać trochę słońca już po udanych letnich wakacjach nad Bałtykiem? Niezależnie od tego, jak spędziłaś lub spędziłeś lato, przekonaj się, jak pięknie jest nad polskim morzem we wrześniu! Dlaczego warto zarezerwować noclegi nad Bałtykiem u schyłku kalendarzowego lata i jaką miejscowość wybrać?
Wakacje nad Bałtykiem we wrześniu – zaplanuj udany urlop na pożegnanie lata
Jeżeli nie lubisz tłumów i gwaru nadmorskich kurortów latem, wyjazd we wrześniu nad Bałtyk okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Po powrocie dzieci do przedszkoli i szkół plaże i morskie kąpieliska – w porównaniu do lipca i sierpnia – świecą pustkami. Nadmorskie deptaki, ścieżki rowerowe wzdłuż wybrzeża i popularne atrakcje turystyczne również nie są tak zatłoczone jak jeszcze kilka tygodni wcześniej.
We wrześniu możesz wciąż korzystać z długich dni i pięknej pogody. Miłośnicy oglądania malowniczych zachodów słońca nad Bałtykiem mogą korzystać z długiego dnia, aby wypoczywać na plaży, zażywać kąpieli w Bałtyku i poznawać uroki okolicy. Zmrok zapada dość późno, pomiędzy godziną 19 a 20, dlatego warto wybrać się o tej porze nad Bałtyk, aby podziwiać zachodzące słońce. Jeśli zastanawiasz się, czy temperatura będzie sprzyjać wieczornemu wypoczynkowi na plaży, to nie masz się czego obawiać. Różnica pomiędzy średnią temperaturą w sierpniu i wrześniu jest niewielka – w przypadku Kołobrzegu wynosi średnio 18 stopni w sierpniu i 15 stopni we wrześniu.
Na przełomie lata i jesieni nawet miłośnicy sportów wodnych będą nad Bałtykiem dosłownie czuli się jak ryby w wodzie. Jak pokazują bowiem pomiary średniej temperatury wody w nadbałtyckich miejscowościach, różnica pomiędzy sierpniem a wrześniem nie jest znacząca. Dla przykładu na początku września 2023 roku średnia temperatura wody w kąpielisku w Kołobrzegu wynosiła 16,9 stopnia Celsjusza, a w sierpniu – co może zaskakiwać – była niższa o 0,4 stopnia Celsjusza.
Gdzie pojechać we wrześniu na urlop nad Bałtykiem?
Jeśli planujesz wakacje we wrześniu nad polskim morzem, zastanów się, gdzie będziesz mogła lub mógł korzystać z uroków natury, a jednocześnie ciekawie spędzisz czas w dni z mniej sprzyjającą aurą. Idealne wydają się popularniejsze miejscowości nadmorskie, takie jak wspomniany wcześniej Kołobrzeg czy Władysławowo.
Kołobrzeg to uzdrowisko położone w województwie zachodnio-pomorskim, które nawet po sezonie zachwyca bogatą ofertą turystyczną i wyjątkową przyrodą. W wakacyjnym planie koniecznie umieść wypoczynek na szerokiej plaży, spacer nadmorską aleją w Parku im. Stefana Żeromskiego i wejście na molo. Jeśli nad morze podróżujesz z czworgiem, skorzystaj z plaży dla psów położonej we wschodniej części miasta Podczele. Z kolei miłośnicy spacerowania mogą plażą dotrzeć do Grzybowa, czyli miejscowości sąsiadującej od zachodu z Kołobrzegiem. Grzybowo jest prawdziwą mekką fanów sportów wodnych i poławiaczy bursztynów. W deszczowe lub wietrzne dni w Kołobrzegu też nie sposób się nudzić! Czekają m.in. pozostałości kołobrzeskiej twierdzy, gotycka katedra i latarnia morska. Zobacz noclegi w Kołobrzegu na e-wczasy.pl/noclegi/kolobrzeg
Natomiast Władysławowo leży w województwie pomorskim. Od zachodu sąsiaduje z Rozewiem, a Rozewie – z Jastrzębią Górą. Do obu miejscowości warto dotrzeć pieszo plażą, mijając malownicze klify. W Rozewiu znajduje się latarnia morska wraz z muzeum, a w Jastrzębiej Górze – kamień Gwiazda Północy symbolicznie wyznaczający najdalej na północ wysunięty skrawek Polski. Władysławowo jest także świetnym miejscem do dalszych wycieczek. Decydując się tutaj na urlop we wrześniu, możesz poznać Półwysep Helski albo zwiedzić Trójmiasto. W samym Władysławowie również nie brakuje atrakcji. Poza Aleją Gwiazd Sportu na swojej liście umieść największy w Polsce port rybacki oraz Dom Rybaka z wieżą widokową, w którym mieści się m.in. Muzeum Motyli.
Zastanawiasz się, gdzie zaplanować spokojne wakacje we wrześniu nad Bałtykiem? Znajdź noclegi w atrakcyjnej cenie i wypocznij nad polskim morzem!
Źródło: e-wczasy.pl