Stuletnia Pani Irena spełniła swoje marzenie o locie samolotem

Pośród ciekawych okoliczności świętowania setnych urodzin, Pani Irena Aleksiuk z Kołobrzegu wyróżniła się swoim niecodziennym życzeniem. Jej ambicją było doświadczyć lotu samolotem, a jej pragnienie zostało spełnione, co na pewno zapadnie w jej pamięci na długie lata.

Pierwszy kontakt Pani Ireny z awiacją miał miejsce dwa lata temu, kiedy jej rodzina zorganizowała dla niej niespodziankę w postaci lotu. Tym razem, w dniu swoich setnych urodzin, decyzję o powtórzeniu tej przygody podjęła sama. Wsiadła na pokład małej awionetki startującej z lotniska w Bagiczu i wybrała się na przelot widokowy. Nie była to podróż solo – zabrakło miejsca dla jej dzieci, które miały okazję podzielić tę niezapomnianą chwilę ze swoją mamą.

Mimo wieku, Pani Irena nie odczuwa żadnego strachu przed lataniem. Zdradziła, że jest to dla niej raczej relaksujące doświadczenie niż źródło stresu. Nawet jej syn, który początkowo wyrażał obawy, musiał pogodzić się z jej niezłomnością i odwagą.

Pokonując przestrzeń powietrzną nad Kołobrzegiem, Pani Irena miała okazję przekonać się o urokach widoku na plażę i morze z lotu ptaka. Jej komentarz na temat doświadczenia był jednoznaczny: „Świetnie”.

To jednak nie koniec przygód Pani Ireny z awiacją. Odważna jubilatka już zapowiedziała, że to nie jej ostatni lot. W ramach urodzinowego prezentu kołobrzeski aeroklub obdarował ją voucherem na kolejny podróż samolotem.