Najciekawsze szlaki turystyczne w Sianożętach

Sianożęty to mała miejscowość z piękną plażą i świetną bazą noclegową. Życie płynie tu nader spokojnie – nawet, jeżeli ktoś przyjedzie tu tylko na urlop. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na brak rozrywek narzekać nie będą. Sianożęty to miasteczko, przez jakie przebiega wiele szlaków turystycznych.

Rowerem i na piechotę w Sianożętach

Sianożęty leżą w bliskiej odległości od Ustronia Morskiego. Przez całą gminę przebiegają niezwykle atrakcyjne szlaki, dedykowane dla rowerzystów i dla pieszych:

  • Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 – oznaczony kolorem czerwonym. Do wyboru jest trasa, która ma długość ok. 10 km i prowadzi do Kołobrzegu, przez miejscowość o nazwie Bagicz. W drugą stronę można wybrać się do urokliwych Gąsek. Wybierając się w tą stronę do przejechania będzie ok. 9 km.
  • Międzynarodowa trasa rowerowa nr. 10 – warto, ponieważ przez całą długość można podziwiać niesamowite widoki, jadąc wzdłuż brzegu. W pewnym momencie trasa łączy się z Rowerowym Szlakiem Turystycznym.
  • Szlak pieszy Najstarsze Dęby w Polsce – oznaczony kolorem niebieskim. Nazwa wzięła się od dębów, jakie można podziwiać po drodze: „Warcisław” – około 640 lat, „Bolesław” – ok. 800 lat, jakie znajdują się w kołobrzeskim lesie. Do pokonania jest ok. 31 km, więc przy tej okazji można zaplanować sobie całodniową wycieczkę, jakiej na pewno nikt nie pożałuje.
  • Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie – długość ok. 23 km. Szlak nie przebiega bezpośrednio przez Sianożęty, ale i tak warto się z nim zapoznać. Początek znajduje się w Ustroniu Morskim. Jeżeli ktoś będzie chciał koniecznie odwiedzić Sianożęty, zawsze będzie mógł zboczyć z trasy.