Jeśli wypoczynek to tylko nad morzem Bałtyckim!

Zgodnie z zasadą cudze chwalicie, swego nie znacie… warto na nowo zachwycić się pięknem polskiego Bałtyku. Pobyt w tym wyjątkowym regionie kraju, jest bez względu na pogodę, czy porę roku niezapomnianym doświadczeniem. Kto raz spędzi jakiś czas w jednej z urokliwych nadmorskich miejscowości, ten zostawi tam, serce  i będzie ciągle wracał.

Dlaczego warto pojechać nad Morze Bałtyckie?

Polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania turystom. Wprawdzie cieszy się ono największą popularnością w miesiącach letnich, to ma wiele do zaoferowania również wiosną, jesienią, a nawet zimą.

  1. Unikalny mikroklimat

Nadmorski klimat jest korzystny dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Szum fal ukoi skołatane nerwy, a bogactwo jodu ma dobroczynny wpływ na drogi oddechowe, witalność i korzystnie wpływa na pracę tarczycy. Dla alergików dobrą wiadomością jest, że nadmorskie powietrze nie zawiera alergenów i jest wolne od różnych zanieczyszczeń. Spacer po nadmorskich plażach poprawia kondycję, krążenie, a mięśnie odzyskują swoją funkcjonalność. Również lasy sosnowe będące nieodzownym elementem krajobrazu przyczyniają się do wzmocnienia odporności oraz działają, jak naturalny inhalator.

  1. Idealne miejsce wyciszenia i wypoczynku

Pobyt nad Bałtykiem pozwala na prawdziwy wypoczynek. Nic tak nie relaksuje, jak masaż stóp w czasie spaceru po piasku, czy kojący szum fal. Szczególnie poza sezonem jest to wyjątkowe miejsce, a zachody słońca sprzyjają romantycznym spotkaniom.

  1. Smaczna kuchnia i mnóstwo atrakcji

Nadmorska kuchnia słynie z wybornej ryby. Warto zaopatrzyć się w taką sprzedawana wprost z rybackiego kutra. Ryba nigdzie nie smakuje tak jak tutaj, podobnie jak gofry sprzedawane na nadmorskich promenadach. Na turystów odpoczywających w sezonie czekają liczne atrakcje – koncerty, spotkania, sportowe rozgrywki, a także ścieżki rowerowe. Nie brakuje tu również ciekawych miejsce, które warto zobaczyć w czasie wędrówki po tym wyjątkowym rejonie Polski.