Nowe pawilony handlowe i gastronomiczne w Kołobrzegu: jakie czynsze będą płacić najemcy?

Oficjalnie ogłoszono dziś, że przyszli najemcy nowych obiektów handlowych i gastronomicznych, które są obecnie budowane w kołobrzeskiej dzielnicy uzdrowiskowej, zostali poinformowani o początkowej wysokości czynszu. Pragnę jednak podkreślić, że podane kwoty są jedynie wywoławcze i ostateczna wartość opłat zostanie ustalona podczas przetargu.

Planowane nowe pawilony mają zająć przestrzeń od ośrodka Bałtyk znajdującego się przy molo, do Kamiennego Szańca. Liczba zaprojektowanych obiektów to ponad 20. Obecnie trwają prace nad czterema z nich, które znajdują się w pobliżu kortów tenisowych przy promenadzie Rodziewiczówny oraz wzdłuż Alei Nadmorskiej, w bliskim sąsiedztwie ruin Morskiego Oka.

Podano, że rada miasta ustaliła początkową stawkę za wynajem jednego z punktów na poziomie 51 tys. zł netto rocznie dla obiektów zlokalizowanych przy Alei Nadmorskiej, a także 20,2 tys. zł rocznie dla pawilonu przy promenadzie Rodziewiczówny. W związku z tym decyzjami, rada miasta podjęła właściwą uchwałę, która umożliwi urzędowi miasta podpisanie długoterminowych umów dzierżawy, które mają obowiązywać przez 9 lat.

Zgodnie z planem, pawilony mają zostać oddane do użytku do końca kwietnia. Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, władze miejskie planują ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na dzierżawę tych obiektów.