Nudzisz się w Sianożętach? Wybierz się na wycieczkę rowerową trasą Velo Baltica!

Wyobraź sobie szeroką, asfaltową drogę rowerową, która prostą nitką przecina nadmorski las. Czasem wyjeżdża na klify, częściej ginie w świerkowej alei. Kolejny etap Velo Baltica zaprasza wszystkich amatorów jazdy na rowerze. Wjedziesz na nią z Sianożęt!

Velo Baltica to projekt który doczekał się już wielu zwolenników. Dzięki tej trasie można przejechać niezwykle malowniczą trasą z Kołobrzegu przez Mielno aż do Koszalina. Na wyróżnienie zasługuje tu odcinek Mielno – Chłopy- Sarbinowo- Gąski- Ustronie Morskie- Sianożęty. Ten liczący sobie dziewięć kilometrów odcinek jest polecany dla początkujących wielbicieli jednośladów.

Podróżując tą trasą, możesz również zwiedzać tak piękne zakątki jak przystań rybacka w Chłopach, latarnię morską w Gąskach czy molo w Sianożętach. Uwagę z pewnością przykuwa również 16 południk koło miejscowości Chłopy.

Nie byłoby tej trasy gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej i Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Przedsięwzięcie to jest zainicjowane przez Urząd Marszałkowski.