Zmiany w systemie sprzedaży biletów Miejskiej Komunikacji od 1 stycznia

Według informacji podanych przez Miejską Komunikację, z dniem pierwszym stycznia nastąpią znaczące modyfikacje w procedurze kupowania biletów. Spółka przedstawiła swoje plany w oficjalnym oświadczeniu, zauważając, że powoli maleje zapotrzebowanie na bilety jednorazowe, przy jednoczesnym wzroście popularności płatności mobilnych. Tak więc, począwszy od 1 stycznia 2024 roku, kierowcy autobusów nie będą już zajmować się sprzedażą biletów. Ta zmiana powinna przyczynić się do poprawy punktualności naszych pojazdów.

Spółka nie rezygnuje jednak z obecnych kanałów dystrybucji biletów, takich jak bilety elektroniczne, aplikacje mobilne, płatność kartą w kasownikach czy stacjonarny zakup biletów jednorazowych. Zarząd dodatkowo intensywnie pracuje nad wprowadzeniem nowych opcji płatniczych. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie możliwości płatności za pomocą aplikacji bankowych oraz za pośrednictwem kodów QR.

Spółka przypomina również pasażerom o alternatywnych metodach nabycia biletów. Można to zrobić, na przykład, przez wyrobienie biletu elektronicznego w punktach obsługi klienta ulokowanych przy ulicach Grochowskiej i Jagiellońskiej. Alternatywnie, pasażerowie mogą zainstalować na swoich telefonach specjalną aplikację mobilną.