Zderzenie na drodze numer 163 pomiędzy Czerninem a Dygowem

Nieco przed dwunastą w południe na odcinku drogi krajowej 163, między małymi miejscowościami Czernin a Dygowo, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem osobowym marki Fiat, niespodziewanie stracił kontrolę nad samochodem. Prawdopodobną przyczyną było utrata przyczepności kół na pobieżnej nawierzchni, która od długiego czasu jest w bardzo złym stanie technicznym. W wyniku tego samochód znalazł się w przydrożnym rowie.

W chwili wypadku, wewnątrz pojazdu znajdowała się czteroosobowa rodzina. Na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie dostępne służby ratunkowe, wliczając w to jednostkę strażacką z Dygowa i Kołobrzegu, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Niestety, w wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia – kobietę siedzącą na pasażerskim fotelu obok kierowcy przetransportowano do kołobrzeskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Natomiast stan zdrowia kierowcy oceniono na miejscu.

Na drodze w miejscu wypadku występują utrudnienia. Ruch jest utrudniony na odcinku, gdzie miało miejsce to niefortunne zdarzenie.