Ustronie Morskie wysyła przesyłkę dla Ukrainy walczącej z najeźdźcą rosyjskim

Aktywna pomoc dla Ukrainy, która toczy ciężki bój z rosyjskim najeźdźcą, jest niezmiennie konieczna. Z Ustronia Morskiego, znanego kurortu nadmorskiego, za tydzień ma wyruszyć następny transport humanitarny. Przesyłka zawiera różnorodne dary, takie jak żywność, środki czystości, lekarstwa oraz sprzęt medyczny. Te darowizny mają na celu wsparcie walki na froncie i pomóc ukraińskim placówkom zdrowia. Akcja pomocowa ciągle jest otwarta dla nowych darczyńców, którzy chcieliby do niej dołączyć.

Na pokładzie transportu znajdzie się wiele niezbędnych rzeczy. Wśród nich są wózki inwalidzkie, które zostaną dostarczone do szpitali w Charkowie i Kijowie. Część z nich trafi również do kijowskiej organizacji społecznej, której misją jest opieka nad dziećmi z niepełnosprawnościami. Oprócz tego przesyłka zawiera różnego rodzaju protezy ortopedyczne, lekarstwa, ciepłą odzież, pościel, żywność i środki czystości. Jednak to nie jedyne elementy składowe tej hojnej przesyłki.

– Tym razem na Ukrainę wyślemy kurtki wojskowe, zimowe, odzież wojskową zimową oraz bieliznę wojskową dla żołnierzy. W zestawie są także rękawice, czapki, buty wojskowe i co najmniej 50 par różnego rodzaju obuwia – wymienia Andrzej Staszak, który jest organizatorem akcji pomocy dla Ukrainy w Ustroniu Morskim.