Uruchomienie budowy dwóch nowych przystanków kolejowych w Koszalinie

We wtorek zakończono etap przywożenia ciężkiego sprzętu, a od środy poranek maszyny rozpoczęły niwelowanie terenu. Koszalin do końca 2023 roku ma zostać wzbogacony o dwa nowe punkty komunikacji kolejowej.

Planowany pierwszy przystanek, nazwany „Koszalin Politechnika”, będzie funkcjonował blisko wiaduktu kolejowego na ulicy Batalionów Chłopskich. Natomiast drugi przystanek, „Koszalin Wschód”, znajdzie się w pobliżu wiaduktu drogowego na ulicy Władysława IV. To właśnie tam, w środę, ruszyły prace budowlane. Organizacja prac została zaplanowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w bieżący ruch pociągów. Zakończenie prac przewiduje się na grudzień 2023 roku.

Bartosz Pietrzykowski, członek zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, podał nam informacje o standardach, według których zostaną wybudowane perony. Będą one świecić podczas podróży nocnych, ich wysokość zostanie dostosowana do ułatwienia pasażerom wsiadania i wysiadania z pociągu. Na peronach zostaną zamontowane wiaty oraz ławki dla oczekujących pasażerów. Dodatkowo, z myślą o osobach o ograniczonej mobilności, zostaną dostosowane specjalne pochylnie i ścieżki naprowadzające. Przy peronach powstaną także stojaki na rowery dla podróżujących na dwóch kółkach.