Tragiczne wydarzenie koło przejazdu kolejowego w Koszalinie: Pociąg śmiertelnie potrącił pieszego

W niedzielne południe doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło mieszkańcami Koszalina. Na torach kolejowych, nieopodal ulicy Franciszkańskiej, pociąg pokonujący trasę z Olsztyna do Szczecina potrącił 66-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce na odcinku torów znajdujących się około pół kilometra od stacji Skibno, już po jej minięciu przez skład. Ofiara tragedii prawdopodobnie siedziała na torach i próbowała uciec dopiero w ostatnich chwilach, kiedy usłyszała nadjeżdżający pociąg.

Niestety, mimo natychmiastowej interwencji medycznej, 66-latek nie udało się uratować. Po zdarzeniu został przewieziony do koszalińskiego szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Tam jednak, mimo wszelkich starań lekarzy, zmarł.

W trakcie wypadku w pociągu podróżowało ponad 300 osób. Nikt z podróżnych nie odniósł obrażeń. Jednakże, pojazd pozostaje na miejscu zdarzenia a PKP podjęło organizację komunikacji zastępczej dla pasażerów. W wyniku tragicznego zdarzenia, na wybranym odcinku trasy występują poważne opóźnienia.