Szkoła w Kołobrzegu świętuje 35 lat działalności podczas rodzinnej uroczystości

W minioną środę, święto szkoły stanęło na czele działań Ogniska Pracy Pozaszkolnej (OPP) w Kołobrzegu. To była także okazja do obchodzenia 35-lecia istnienia tej instytucji edukacyjnej. Rodzinny piknik, zorganizowany dla uczniów, rodziców oraz opiekunów z OPP, nie tylko zakończył rok szkolny, ale również upamiętnił ten znaczący jubileusz.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wręczenia listu gratulacyjnego dyrektorowi OPP, Mirosławowi Szpakowi, przez Jacka Kusia, wicestarostę kołobrzeskiego i Adama Swata, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Dodatkowo, placówka otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 5 tysięcy złotych, które ma zostać przeznaczone na zakup nowych materiałów dydaktycznych.

Uczestnicy pikniku mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami. Nie zabrakło gier i zabaw, artystycznych warsztatów plastycznych czy baloniady na piasku. Wśród propozycji znalazło się również szybkie wprowadzenie do świata szachów. Część artystyczną uświetniły wystąpienia uczniów OPP, reprezentujących różne sekcje.

OPP w Kołobrzegu od 35 lat promuje rozwój młodzieży, oferując im szerokie spektrum aktywności. Prowadzone są tu sekcje muzyczne, teatralne, gimnastyczne, taneczne (w tym Zespół Mafama i Swan Dance), plastyczne oraz sportowe. Ponad 500 dzieci i młodzieży z powiatu kołobrzeskiego korzysta z bogatej oferty pozalekcyjnej OPP. Misją placówki jest „Czynić życie dziecka piękniejszym i obronić to, co już zostało zrobione”.