Szkoła Podstawowa w Tymieniu triumfuje w konkursie "Klasa z drewna" organizowanym przez Lasy Państwowe

W lipcu, Szkoła Podstawowa w Tymieniu podjęła decyzję o udziale w konkursie. Świętowanie finału tego wydarzenia miało miejsce 7 grudnia. Uroczystość zamknięcia konkursu połączono z inauguracją Drewnianego zakątka, co stanowiło wyjątkową okazję edukacyjną nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli tej placówki.

Konkurs „Klasa z drewna”, prowadzony przez Lasy Państwowe, dał szkole możliwość zdobycia 100 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, na terenie szkolnym zaistniały nowe obiekty – drewniana altana dydaktyczna na zewnątrz, wraz z ławkami i stołami. Ponadto, na tych meblach umieszczono gry edukacyjne. W bliskim sąsiedztwie altany powstała również ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi i dodatkowymi ławkami do odpoczynku.

– Za pomocą tego projektu chcemy dotrzeć do wszystkich dzieci z naszej gminy, a także do seniorów. Przygotowaliśmy cały cykl zajęć proekologicznych, skoncentrowanych na ochronie środowiska, cennych walorach lasów i ich roli w ekosystemie. Zajęcia te będzie prowadzić pani Małgorzata Gałka. Mam głęboką nadzieję, że to wszystko przyniesie nam korzyści przez wiele przyszłych lat – wyraża swoją radość dyrektor szkoły, Mirosław Gostomczyk.