Starsza kobieta padła ofiarą oszustwa finansowego na kwotę 97 tysięcy złotych

Pewna starsza pani zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu z niepokojącą informacją o utracie dużej sumy pieniędzy z jej konta bankowego. Dostrzegła, że jej środki zniknęły bez jej wiedzy i zgody, co natychmiast skłoniło ją do powiadomienia odpowiednich służb. Śledztwo wykazało, że z jej rachunku bankowego wykonano serię nieautoryzowanych transakcji, a łączna suma tych transakcji wyniosła dokładnie 97 tysięcy złotych.

Podczas składania zawiadomienia, pokrzywdzona opowiedziała o sytuacji, która doprowadziła do tego nieszczęśliwego incydentu. Wyjaśniła, że została skontaktowana przez osobę podającą się za doradcę finansowego. Ten nieznany mężczyzna przekonał ją do zainstalowania aplikacji AnyDesk na swoim urządzeniu, zapewniając, że jest to niezbędne do maksymalizacji jej zysków.

Starsza pani, ufając radom rzekomego doradcy, postępowała zgodnie z jego instrukcjami i zainstalowała wspomnianą aplikację. To jednak otworzyło drogę przestępcom do jej osobistych danych finansowych. Po uzyskaniu dostępu do jej aplikacji bankowej, oszuści przelali środki pieniężne na inne konto.

Na chwilę obecną, nie jest pewne, czy pokrzywdzona odzyska utracone oszczędności. Próba oszustwa stanowi poważny przestępny czyn i służby robią wszystko, aby odnaleźć sprawców tego zdarzenia.