Stan po wyborach sołeckich w Gminie Ustronie Morskie – większość sołtysów zostaje na swoich stanowiskach

Proces wyborczy na sołtysów w Gminie Ustronie Morskie zbliża się do końca. W większości miejscowości mieszkańcy zaufali swoim dotychczasowym liderom. Sołectwa Ustronie Morskie, Gwiździe, Kukiny i Rusowo nie zdecydowały się na zmiany na tym stanowisku. Wyjątkiem jest Sianożęty, gdzie nowym sołtysem został Roman Marciniak, zastępując Mariana Bedusa.

Ustronie Morskie postawiło ponownie na Olgę Srogę na stanowisku sołtysa. Radą Sołecką tego sołectwa będą zarządzać Urszula Kraska – Śmilgiewicz, Beata Banasiak i Małgorzata Winiecka. Jednogłośnie zadecydowano także o kontynuacji kadencji Sylwii Pluty jako sołtys Rusowa. Wybór ten poparło 56 spośród 66 głosujących mieszkańców. Zofia Kudlińska, Anna Britzen, Ewa Gołuch, Adam Szostak i Wioleta Adamczewska utworzą Radę Sołecką tej miejscowości.

W Sianożętach wybory sołeckie zgromadziły 97 mieszkańców. Do walki o stanowisko sołtysa stanęli: Marian Bedus, Roman Marciniak i Krzysztof Mazur. Zdobywając poparcie 58 osób, Roman Marciniak został nowym sołtysem. Tomasz Pięta, Sandra Gontek, Weronika Jabłońska i Arleta Karabelska zasiądą w Radzie Sołeckiej.

W Kukinach na sołtysa kandydowali: Justyna Pryłowska, Ilona Bednarek i Paweł Rabiniak. Najwięcej głosów (16) zdobyła Justyna Pryłowska, która tym samym pozostaje na swoim stanowisku. W jej składzie radnej znajdą się Ilona Bednarek, Anna Rojek i Marcin Ciania.