Sołectwo Sianożęty triumfuje w konkursie "Fundusz sołecki-najlepsza inicjatywa"

Sołectwo Sianożęty może cieszyć się z zaszczytnego pierwszego miejsca, które zdobyło w konkursie pod tytułem „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Wspomniany sukces zaowocował finansowym wsparciem dla Sołectwa.

Konkurs oceniający najskuteczniejsze inicjatywy sołeckie przyciągnął wiele zgłoszeń. Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji, Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagród. Pierwsze miejsce i tym samym tytuł laureata przypadł Sołectwu Sianożęty z gminy Ustronie Morskie. Nagrodzono je za projekt pod nazwą „Budowa świetlicy wiejskiej w Sianożętach”.

Druga nagroda trafiła do Sołectwa Popielewo z gminy Połczyn Zdrój. Ich zadanie polegało na „Utworzeniu miejsca rekreacyjno-integracyjnego przy Geo-świetlicy w Popielewie”. Trzeci stopień podium zajął natomiast Żelisławie z gminy Czaplinek, które zasłużyło na wyróżnienie dzięki modernizacji infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i budowie „Chaty Biesiadnej”.

Nie tylko triumf pierwszego stopnia, ale również nominacja do ogólnokrajowego etapu konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, przypadły w udziale Sołectwu Sianożęty.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie czeków laureatom zaplanowano na 18 maja 2024 roku. Wydarzenie to odbędzie się w malowniczych Ogrodach Przelewice, czyli Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego.