Sianożęty będą mniejsze? Szykuje się nowy podział administracyjny!

Nowy Rok zwykle obfituje w wiele nowelizacji ustaw oraz innych aktów prawnych. Dla wsi Sianożęty jeden będzie bardzo istotny. W jej starych granicach powstanie nowa wieś o nazwie Olszyna. Nowy podział administracyjny będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 roku.

Nowy rok, nowe nazwy? Tak właśnie może powiedzieć spora część mieszkańców gmin, wsi i miasteczek, które podczas przeprowadzonych referendów, zostały osobnymi jednostkami administracyjnymi. Wbrew pozorom, w samym województwie zachodniopomorskim jest ich całe mnóstwo!

Jednym z najbardziej istotnych dla mieszkańców wsi Sianożęty, jest wyodrębnienie z jej granic administracyjnych, całkiem nowej, odrębnej jednostki, nazwanej Olszyna. Od 1 stycznia 2023 mieszkańcy wytyczonych wcześniej ziem, nie będą należeli już do wsi Sianożęty a właśnie Olszyna. Zmiany te pociągają za sobą rzecz jasna całą masę zmian administracyjnych.

Wszędzie tam, gdzie podajemy adres, musi zostać naniesiona korekta. Będzie to więc zarówno w urzędzie, jak i ZUS, US, a nawet w banku! Mieszkańców nowej miejscowości czeka spore administracyjne zamieszanie!