Rekonstrukcja ulicy Szczecińskiej w Koszalinie – inwestycja o wartości 35 milionów złotych

W Koszalinie trwa znaczący projekt modernizacyjny, mianowicie remont ulicy Szczecińskiej, który objęty jest do granic miasta. Całość tej inwestycji wynosi 35 milionów złotych. Wśród tych środków, aż 30 milionów złotych pochodzi z rządowego programu wsparcia infrastruktury lokalnej, znanego jako Polski Ład. Przebudowa tej drogi przewiduje utworzenie trzech nowych rond, a także czteropasmowy odcinek, który umożliwi ominięcie przejazdów kolejowych i zapewni lepsze połączenie z lokalną strefą ekonomiczną.

Budimex, renomowane przedsiębiorstwo budowlane, jest odpowiedzialne za realizację kluczowego etapu tego projektu, który obejmuje odcinek pomiędzy sklepem Lidl a węzłem drogi S11. Ten konkretny fragment powstaje dzięki wsparciu finansowemu z Polskiego Ładu wynoszącemu 100 milionów złotych. Środki te zostały przyznane na potrzeby infrastrukturalne oraz poprawę komunikacji w obrębie strefy ekonomicznej. Planowane jest, że budowlane prace na Szczecińskiej ukończone zostaną jesienią przyszłego roku.

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie oficjalnie poinformował, że firma BUDIMEX S.A. rozpoczyna prace drogowe na ulicy Szczecińskiej – na odcinku od ul. Granicznej do węzła Koszalin Zachód, począwszy od dnia 09.01.2024 r. Jest to związane z rozpoczęciem procesu modernizacji fragmentu ulicy Szczecińskiej pomiędzy ulicą Graniczną a węzłem S6. Prace remontowe obejmują czasowe zwężenia i wygrodzenia jezdni na przebudowywanym odcinku. Tymczasem, kontynuowany jest także remont ulicy Szczecińskiej od ulicy Syrenki do ulicy Granicznej, którego wykonawcą jest firma budowlana Strabag Sp. z o.o.