Porozumienie w sprawie ograniczenia ruchu hulajnóg na terenie centrum Kołobrzegu

W związku z wprowadzeniem nowych regulacji, od 1 czerwca br. nie będzie możliwości korzystania z elektrycznych hulajnóg na terenie centralnej części Kołobrzegu. Zasada ta obejmuje również obszar promenady nadmorskiej. Porozumienie w tej sprawie podpisano pomiędzy miastem a operatorami oferującymi usługi wynajmu tych pojazdów, takimi jak TIER Mobility Poland, Bolt Services PL i LIME Technology.

Zakres zakazu obejmuje plac Ratuszowy, okolice Bazyliki oraz fragment ulicy Gierczak. Mimo że owa zmiana wejdzie w życie z dniem pierwszym czerwca, to już teraz przystąpiono do jej realizacji. Wykonanie tego zadania spoczywa na barkach służb technicznych wspomnianych firm. Zobowiązały się one do takiego skonfigurowania systemu, aby hulajnogi automatycznie wyłączały się w momencie próby wjazdu na obszar objęty zakazem.

W ramach nowych zasad, maksymalna prędkość jazdy hulajnogą zostanie ograniczona do 20 km/h. W zamian za przyjęcie tych restrykcji przez operatorów, miasto zobowiązało się do zapewnienia odpowiedniego miejsca dla parkowania hulajnóg. Zaplanowano utworzenie 49 punktów postoju, które zostaną rozmieszczone zarówno w strefie uzdrowiskowej, jak i w bardzo bliskim sąsiedztwie centrum kurortu.