Podpisano umowę na budowę parkingu i boisk do piłki plażowej w Kołobrzegu

W środę 27.09, w biurze starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, doszło do ważnego wydarzenia. Została tam zawarta umowa, która zwiastuje powstanie parkingu oraz dwóch boisk do gry w piłkę plażową przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Wybrano już wykonawcę – to lokalna firma ARMBUD SASUN KARAPETYAN.

Projekt jest bardzo konkretny – parking ma pomieścić 56 pojazdów. Wśród nich znajdą się 3 miejsca specjalnie przeznaczone dla posiadaczy kart parkingowych. Plan zakłada także stworzenie drogi manewrowej i dodatkowej drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Na południowym skrawku działki zaplanowano ulokowanie dwóch boisk do piłki plażowej. Zarówno miejsca parkingowe, jak i boiska mają być wyposażone w oświetlenie oraz odpowiednio zaprojektowane systemy odwodnienia, a boiska dodatkowo zdrenowane. W planach jest także ogrodzenie boiska specjalnymi piłkochwytami o wysokości 6 metrów od trzech stron, a także utworzenie bezpiecznej nawierzchni w strefie przyboiskowej. Na teren boiska planuje się wejście przez specjalnie zaprojektowaną bramkę umieszczoną w ciągu chodnika.