Początek sezonu ratowników na plażach w gminie Ustronie Morskie

Od 24 czerwca, soboty, ochrona tych, którzy korzystają z morskich kąpieli nie ograniczy się już tylko do plaży w Kołobrzegu. Poza tym obszarem, działania rozpoczną również ratownicy działający w ramach Bazy Obsługi Plaży w gminie Ustronie Morskie, obejmującej Ustronie Morskie i Sianożęty. Za koordynację tych działań odpowiada Piotr Foltyn, kierownik tej jednostki, który posiada już 42-letnie doświadczenie w tej roli.

Piotr Foltyn przekazał informacje dotyczące tegorocznej służby ratowniczej. Pod jego skrzydłami będzie pracowało 25 ratowników. Pomimo że początkowo od soboty, 24 czerwca, służbę pełnić będą jedynie niektórzy z nich, to od pierwszego dnia lipca aż do końca sierpnia na plaży w Ustroniu Morskim i Sianożętach obecny będzie pełny skład ratowników oraz lekarz plażowy. W składzie ekipy znajdują się także medycy i studenci medycyny – powiedział P. Foltyn.

Ratownicy będą dyżurowali codziennie, siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 18:00. Ich wyposażenie uzupełnione zostanie o skuter i quada.