Ostrzeżenie meteorologiczne: Przed nami silny wiatr w Koszalinie i okolicach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyemitował ostrzeżenie pierwszego stopnia, które zapowiada nadchodzące silne wiatry na terenie Koszalina oraz przyległych regionów. Zgodnie z prognozami, można spodziewać się wiatru o średniej prędkości wahającej się między 40 km/h a 60 km/h, natomiast porywy mogą osiągnąć nawet 70 km/h. Na morzu sytuacja może być jeszcze bardziej dynamiczna – przewidywane są porywy dochodzące do 85 km/h. Wszystko to ma nadejść od strony wschodniej.

Ekspertów z IMGW zacytowano mówiących: „Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 85 km/h, ze wschodu”.

Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed silnym wiatrem obowiązuje na terenach powiatów gdańskiego, kartuskiego, lęborskiego, nowodworskiego, puckiego i wejherowskiego oraz miast Gdańska, Sopotu i Gdyni. Rozpoczął obowiązywać o godzinie 10:00 w piątek i potrwa do godziny 12:00 w sobotę. Z kolei dla powiatu koszalińskiego, słupskiego oraz miast Koszalina i Słupska ostrzeżenie zaczęło obowiązywać o tej samej godzinie co powyżej, jednak skończy się wcześniej, bo już o 6:00 w sobotę.

W ciągu dnia spodziewane jest całkowite zachmurzenie i opady deszczu, czasem o umiarkowanym natężeniu. Szacuje się, że suma opadów może wynieść do 12 mm. Przewidywana maksymalna temperatura oscylować będzie między 3°C a 6°C. Wiatr ma być umiarkowany i dość silny, z porywami do 60 km/h. Nad morzem może być mocniejszy – od 40 km/h do 50 km/h, z porywami do 70 km/h, a pod wieczór nawet do 85 km/h, przychodzący z kierunku wschodniego.