Nowoczesna "Klimatyczna czytelnia" w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie oficjalnie otwarta

W miniony piątek, w obecności Tomasz Tamborskiego – starosty kołobrzeskiego, Bogdana Błaszczyka – prezydenta Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta” oraz Haliny Schulz-Tkacz, dyrektorki szkoły, odbyło się uroczyste otwarcie „Klimatycznej czytelni”. Zlokalizowany w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie projekt zrealizowano dzięki funduszom z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Kluczowym celem inicjatywy było stworzenie nowatorskiej przestrzeni do czytania, która znajduje się przy bibliotece szkolnej. Prace przy projekcie obejmowały gruntowny remont wyznaczonego na czytelnię pomieszczenia, co wiązało się z wymianą instalacji elektrycznej i sanitarnych, równaniem powierzchni ścian oraz pokładaniem terakoty na podłogach.

Czytelnia jest wyposażona w dwa stoły konferencyjne z zestawem krzeseł, szereg regałów, ekran o przekątnej 65 cali oraz zestawy do słuchania audiobooków. Ponadto, czytelnicy mają do dyspozycji stacje ładowania USB, terapeutyczne pufy oraz komfortowe fotele. Jakby tego było mało, w ramach projektu zainstalowano nowoczesny system monitoringu, a całość uzupełniono dekoracjami nawiązującymi do morskiego klimatu.

Warto podkreślić, że całkowity koszt inwestycji wyniósł 45.585,77 złotych, z czego 38.747 złotych stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.