Nowa inwestycja w sąsiedztwie wsi Sianożęty. Czy zagrozi lokalnej turystyce?

Mowa tu o nowej inwestycji firmy Belmonte Development w Ustroniu Morskim. Planuje ona wybudować czterogwiazdkowy apartamentowiec, ze wszystkimi wygodami. I to w założeniu apartamentów na wynajem. Co dalej z lokalną turystyką?

Sianożęty to miejscowość do której po prostu chce się wracać. Przyciągają nie tylko wspaniałe plaże i przepiękne zachody słońca. Powracający tu turyści wspominają o spokoju i ponadczasowym uroku tej małej miejscowości.

Silnie rozwijające się Ustronie Morskie może stanowić bezpośrednią konkurencję dla miejscowości turystycznej, jaką są Sianożęty. Zwłaszcza, jeżeli raz po raz dochodzi do wybudowania nowych, konkurencyjnych budynków, takich jak nowa inwestycja, jaką jest Vela Hotel & Resort. 125 apartamentów o zróżnicowanym metrażu i wykończeniu czterogwiazdkowym, może stanowić silną konkurencję.

Z drugiej strony, to właśnie do wsi Sianożęty przyjeżdżają wszyscy ci, którzy nie mają ochoty na tłum oraz pokoje hotelowe o wysokich standardach. Rynek turystyczny znajdzie miejsce dla każdego, bez względu na zasoby pieniężne.