Niezaplanowane opóźnienia w remoncie dachu na kołobrzeskiej hali "Milenium"

Ustanowiona arena sportowa „Milenium” w Kołobrzegu, która jest głównym obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wymaga pilnej renowacji dachu. Niestety, zakończenie tego procesu ulega ciągłym opóźnieniom. Głównym powodem tej sytuacji są znaczące kwoty proponowane przez firmy biorące udział w konkursie ofert.

Główna arena Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, miejsce gdzie drużyna koszykówki Kotwica ma swoje mecze, potrzebuje natychmiastowego odremontowania dachu. Oprócz tego, hala zawiera również basen miejski, siłownię i centrum fitness, a także hotel i restaurację. Jednak największym problemem jest nieszczelny dach na części obiektu.

Miasto ogłosiło przetarg na prace remontowe, na który skierowano dwie propozycje. Oferta o wyższej wartości wynosiła prawie 24 miliony złotych, podczas gdy oferta tańsza to koszt 19,5 miliona złotych. Zastępca prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych, Ewa Pełechata, wyraziła swoje zaniepokojenie, uznając te ceny za zdecydowanie zbyt wysokie.

Pełechata wyjaśniła, że najniższa oferta przekroczyła o ponad 8,5 miliona złotych kwotę rezerwową na ten projekt. W związku z tym prezydent miasta zdecydowała o unieważnieniu przetargu. Jednakże, Pełechata zapowiedziała, że będą poszukiwane alternatywne rozwiązania.

W najbliższym czasie miasto planuje ogłosić kolejny przetarg w nadziei, że nowe oferty będą bliżej szacunkowego kosztu inwestycji według firmy projektującej dach. Urzędnicy również dążą do zdobycia dodatkowego finansowania na potrzeby remontu od zewnętrznego źródła.