Kąpiele morsów w Mielnie – niedzielne spotkanie miłośników zimnej bałtyckiej wody

Stało się już tradycją, że każdego tygodnia główna plaża w Mielnie ożywa na chwilę, kiedy odważni zwolennicy kąpieli w chłodnych wodach Bałtyku gromadzą się na swoim zimowym pływaniu. Te spotkania zwykle odbywają się w niedziele, a liczba uczestników często dochodzi do kilkudziesięciu.

Niedziela była również dniem, w którym silny wiatr wiejący na naszym regionie skutecznie odstraszył większość osób od spacerowania po plaży. W zamian za to, większe tłumy mogły być zauważone na mieleńskim deptaku, który cieszył się większą popularnością.

Jednak dla twardogłowych morsów niesprzyjające warunki atmosferyczne nie stanowią żadnej przeszkody. Dowodem na to jest fakt, że o godzinie 12:00 setki osób śmiało wszedł do chłodnej bałtyckiej wody, nie zwracając uwagi na silny wiatr czy wysokie fale.

Z pewnością entuzjazm i determinacja wykazane przez uczestników tych zimowych kąpieli zostaną zachowane w nadchodzącym tygodniu, kiedy to Mielno będzie gospodarzem 21. Międzynarodowego Zlotu Morsów. Wydarzenie to odbędzie się od 8 do 11 lutego.