Głęboka strata: Zmarł dowódca kołobrzeskiej jednostki wojskowej, pułkownik Józef Paradowski

Tragiczne wiadomości nadeszły w ostatni piątek z Kołobrzegu, gdzie dowódca lokalnej jednostki wojskowej, pułkownik Józef Paradowski, nie żyje. Major Błażej Łukaszewski, pełniący rolę rzecznika prasowego 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, poinformował o smutnym wydarzeniu. Podkreślił, że kołobrzeski pułk jest nieodłącznym elementem tej dywizji.

Pułkownik Paradowski został mianowany dowódcą kołobrzeskiej jednostki wojskowej niecałe dwa lata temu. Przez ten czas dokonało się przeobrażenie 8. Batalionu Remontowego, który przekształcono w 12. Pułk Logistyczny.

W październiku 2023 roku Józef Paradowski objął stanowisko dowódcy 12. Pułku Logistycznego w Kołobrzegu. Wówczas wyraził swoje głębokie poczucie honoru związanego z zaproszeniem do kierowania nowo utworzoną formacją wojskową. Wyraził radość z możliwości rozwoju jednostki pod swoim dowództwem, wskazując jednocześnie na główne zadanie pułku – techniczne i logistyczne wsparcie jednostek w ramach 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.