Domek czy apartament – co wybrać nad polskim morzem?

Polskie morze oprócz hoteli ze SPA oraz prywatnych kwater dla turystów są dostępne również urocze domki i nowoczesne apartamenty. Które wybrać?

Domki letniskowe nad Bałtykiem

Domek letniskowy jest idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy szukamy spokoju oraz ciszy. Pozwalają poczuć się bardziej intymnie i komfortowo, zwłaszcza kiedy szukamy noclegu dla rodziny.

Także osoby jeżdżące ze znajomymi wybiorą raczej domek letniskowy. Takie miejsca posiadają m.in. taras oraz grilla, co pozwoli na odpoczynek na zewnątrz. W domkach letniskowych mamy również do dyspozycji jedną lub dwie łazienki oraz aneks kuchenny. To bardzo duże ułatwienie dla rodzin z dziećmi, które potrzebują podgrzać jedzenie lub mleko dla maluchów.

Apartamenty przy morzu

Nowoczesne apartamenty nad morzem to wspaniałe miejsce dla zakochanych par, które chcą pobyć tylko we dwoje. Na terenie apartamentowców znajdują się restauracje, parking, a także gabinety kosmetyczne.

To wspaniały wybór także dla rodzin, które chcą spędzić weekend nad morzem i nie potrzebują przygotowywać posiłków w miejscu noclegu. Często apatramenty posiadają także aneks kuchenny, a niektóre nawet pralkę i suszarkę na balkon. Taki nocleg sprawdzi się na kilka lub nawet kilkanaście nocy.

Apartament czy domek letniskowy?

Domki letniskowe są znacznie tańsze i mogą być rezerwowane nawet dla grup 6-8 osobowych. Apartamenty są nieco droższe, ale mają często o wiele bardziej nowoczesne wyposażenie. Są również umiejscowione bliżej punktów gastronomicznych. Oczywiście wiele zależy od ilości osób w rodzinie i naszego budżetu.

Jeśli liczymy koszty, lepszym wyjściem będzie samodzielny domek letniskowy, nieco oddalony od dużych miejscowości wypoczynkowych.