37-latek podejrzany o kradzież części wózka inwalidzkiego stanie przed sądem

Mężczyzna, który jest podejrzewany o kradzież istotnej części wózka inwalidzkiego Łukasza Berezaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został przekazany do sądu. Ta część, będąca elektroniczną przystawką, umożliwiała młodemu człowiekowi poruszanie się. Funkcjonariusze policyjni złapali podejrzanego o tę kradzież kilka dni po incydencie. Przyznał on swoją winę i wyraził głęboką skruchę za swoje działania. W przypadku skazania, grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo złożyła do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, którego podejrzewa się o kradzież elementu wózka inwalidzkiego. Zdarzenie to miało miejsce 12 lutego 2023 roku. Następnego dnia rodzina Łukasza Berezaka, który jest jednym z najbardziej znanych wolontariuszy WOŚP, zgłosiła na policję kradzież elektrycznej przystawki do wózka Łukasza. Bez niej, 19-letni chłopiec był niemal całkowicie unieruchomiony.

„Ktoś zabrał mi to, co umożliwiało mi choćby minimalne samodzielne poruszanie się” – skomentował sprawę w mediach społecznościowych Berezak.